Sınavsız Üniversite


TAFE Türkiye ile SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Güney Yarım Kürenin en büyük, Avustralya NSW hükümetine bağlı eğitim kurumu TAFENSW TAFE Türkiye eğitim hizmetleriyle Türk Lise, Üniversite Mezunlarına Sınavsız Üniversite olanakları sunuyor.

YGS ve LYS’ye girdiniz fakat istediğiniz puanı alamadınız, hiç üzülmeyin.

BELKİ DE GÜNÜN BİRİNDE İYİ Kİ KAZANMAMIŞIM DİYECEKSİNİZ !

Türkiye’de ilk defa sizlerin bir şansı daha var. Güney Yarım Kürenin en büyük eğitim kurumu TAFENSW temsilcisi TAFE Türkiye eğitim kurumlarında İngilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz. İsterseniz bu eğitiminizin ardında direk olarak Avustralya Devlet Üniversitelerinden birine kayıt yapabilir, daha kısa sürelerde, daha ekonomik olarak YÖK ve Tüm Dünyanın tanıdığı üniversitelerde mezun olabilirsiniz.

TAFE (Technical and Further Education – Teknik ve İleri Eğitim programları, lise ve üniversite arasında bir basamak özelliği taşır. Bu programlar öğrencileri doğrudan iş yaşamına aynı zamanda yüksek okul ve üniversiteye hazırlamaktadır.

Bu alanda, Avustralya devlete ait kısa adı TAFE olan kurumlar gelecekteki mesleki kariyerle ilgili olarak uzmanlaşılan bir ya da birden fazla dalda eğitim verilmektedir. TAFE ve özel kolejlerde sertifika kursları ya da daha uzun süreli, diploma programları yürütülmektedir.

Bu kurs/programları başarıyla tamamlayan öğrenciler iş yaşamına atılabilirler ya da sınava girmeden diledikleri yüksek okul veya üniversitelere devam edebilirler. Gerek özel ve gerekse devlete bağlı eğitim kurumlarının öğrenim ve eğitim standartları çok yüksektir. Bu yüksek standardın sürdürülebilmesi için bu kurum ve kuruluşlar devlet tarafından denetlenmektedir.

TAFE Türkiye Programlarından TAFE Ön Lisans Programlarına ve Üniversite Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş

TAFE lise ve üniversiteler ile işbirliği yaparak eğitimde geçiş imkanları sağlamaktadır. Eğitimlerini başarıyla bitiren TAFE Türkiye öğrencileri, belgeleri için birlik anlaşmasına (Articulation Agreement) bağlı olarak denklik alırlar. Aldıkları kurs programının üniversiteye etkisi TAFE kurs programının niteliğine bağlıdır. Pek çok eyalet ve bölge TAFE ve üniversiteler arası birlik anlaşması (Articulation Agreement) hakkında yayınlar sağlamaktadırlar. Öğrenciler bu konuyla ilgili bilgileri TAFE Türkiye Ofisinden alabilirler.

Genellikle

  • TAFE Ön Lisans programından mezun öğrenciler çoğu üniversite programını iki yıl daha okuyup mezun olabilir
  • TAFE Sertifika programlarından mezun olanlar ise çoğu üniversite programını iki buçuk yıl daha okuyup mezun olabilir

Burada amaç öğrencilerin öğrenim seçeneklerini, dersleri tekrar etmelerini önleyerek genişletmektir.

Çoğu eğitim kurumunda, üniversiteye geçiş için Avustralya ve tüm dünyada geçerli İngilizce kursları ve üniversiteye hazırlık programları bulunur. Tüm eğitim kurumları yüksek düzeydeki standartlarını sürdürmekle yükümlüdürler. Bunun denetimi devlet ilgili kamu kurumlarınca yürütülmektedir.

TAFE Türkiye Öğrencileri sertifika programlarını Türkiye’de bitirdikten sonra sınavsız direk olarak hiçbir kayıp olmadan aşağıdaki TAFE Önlisans programlarına Sınavsız Geçiş yapabilirler.

 

TAFE Türkiye DAHA EKONOMIK, DAHA KISA SÜRELERDE, TÜM DÜNYANIN TANIDIĞI VE SAYGI GÖSTERDİĞİ ÜNİVERSİTELERDE OKUMA OLANAĞI SAĞLIYOR

TAFE Türkiye İngilizce Hazırlık ya da İngilizce Hazırlık + Sertifika programları ardından anlaşmalı olduğumuz Avustralya’nın lider Üniversitelerinde Lisans programlarına giriş olanağı sunmaktadır.

  • TAFE Türkiye İngilizce Hazırlık programlarıyla hem İngilizcenizi geliştirebilir, hem üniversite lisans programlarına otomatik giriş yapabilirsiniz hem de uluslararası tanınan Üniversite Lisans Diploması sahibi olabilirsiniz
  • TAFE Türkiye İngilizce Hazırlık programları ücreti ile Üniversite İngilizce Hazırlık ücretlerine göre oldukça uygun fiyatla zaman kaybı olmadan üniversite bitirmenize olanak sağlar
  • Aynı zamanda TAFE Türkiye İngilizce Hazırlık programlarını ailenizin yanınnda daha az masrafla tamamlayabilirsiniz.
  • Diploma programı sonrasında kendi profesyonel alanınızda çalışma olanakları yaratabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen bize yazın.

Türk öğrenciler artık Avustralyalı eğitmenler tarafından verilecek TAFE Türkiye İngilizce Hazırlık programlarını Türkiye’de tamamlayıp ve ardından TAFE Türkiye ile anlaşmaları bulunan dünya üniversitelerine lisans programlarına geçiş yapabileceklerdir.

Böylece öğrenciler garantili olarak Avustralya’da üniversitenin 1 ya da 2 yılını daha okuyup tüm dünyanın tanıdığı bir çoğu dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında olan Avustralya üniversitelerinden  lisans mezun olabilecekler. Hem de TAFE Türkiye’nin Türkiye’de sağladıkları olanaklarla toplam ücret daha uygun, toplam süre Türkiye’de eğitim veren bir çok özel üniversitesinden daha kısa olacak şekilde sağlanabilmektedir.


Leave a Reply