2015 Gelibolu Dostluk, Eğitim ve Kültür Turu

GELİBOLU YÜZÜNCÜ YIL DOSTLUK, EĞİTİM VE KÜLTÜR TURU

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILINDA

ÇOCUĞUNUZUN AVUSTRALYA’DA BİR DİKİLİ DOSTLUK AĞACI OLSUN…

Avustralya ile Türkiye arasında, tarihte eşi benzeri olmayan, savaşın külleri üzerinden yükselen dostluğun 100. yılına yaklaşırken, Avustralya’nın en büyük devlet eğitim kurumu olan TAFENSW Northern Sidney Institute ile ortaklaşa düzenlediğimiz “Gelibolu Yüzüncü Yıl Dostluk, Eğitim ve Kültür” turu ile hem ülkeler arasında dostluk bağlarını yeni nesillere aktarmak hem de gençlerimize dünyanın bu en yaşlı kıtasını yakından tanıma olanağını vermeyi, dahası İngilizce düzeylerini geliştirme fırsatı vermeyi amaçladık.

TAFE Sydney

DOSTLUK BAĞLARI VE DOSTLUK ORMANI

Bu turla, temelleri büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ANZAK (ANZAC) askerlerinin annelerine hitaben yazdığı o güçlü sözlerle atılan dostluğun daha da perçinlenmesi, gelecek nesillere daha güçlü aktarılması için gençliğin öneminden yola çıktık, Gençlerimizin hem Çanakkale Zaferinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ki önemi hem de aynı savaşın Avustralya üzerindeki etkisini yaşayarak öğrenmelerini hedefledik. Bu amaçla, tur süresince, onları diğer öğencilerle bir dizi çalışmada buluşturmayı planladık.

800px-Kemal_Atatürk_Memorial_Canberra_2007 (1)Ayrıca, iki ülke arasında kurulan, gençlerle güçlenen bu dostluk eski kıtada kök salsın istedik. Bu amaçla, TAFENSI Kuzey Sidney Enstitüsünün (Northern Sidney Institute) Parramatta nehri kıyısındaki Meadowbank yerleşkesinde “Gelibolu Dostluk Ormani” kurmayı hedefledik. Böylece,  gençlerimiz dikecekleri fidanlar ve koyacakları plaketlerle, dostluk ormanına adlarını yazdırıp, yaşamları boyunca unutmayacakları bir bağ kurmuş olacaklar. Dahası torunlarıyla bile paylaşabilecekleri, “yüzüncü yılda ben oradaydım, Sidney’de ki Gelibolu Dostluk Ormanın da benim de bir ağacım var” diyebilecekleri anıları olacak.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Tüm bunlara ek olarak,öğrencilerimiz TAFE NSW’in 130 kampüsünden biri olan Parramatta nehir kıyısındaki Meadowbank yerleşkesinde, deneyimli öğretmenlerden alacaklari İngilizce dersleri ile İngilizce düzeylerini geliştirme olanağı elde edecekler.

Güney yarım kürenin en büyük eğitim kuruluşu olan, eğitimleri tüm dünyada tanınan TAFE NSW ana dili İngilizce olmayanlara İngilizce öğretme konusunda yüz yılı aşkın deneyimiyle bu konuda dünya çapında uzman bir kurumudur.

KÜLTÜREL EĞİTİM

TAFE Sydney InstituteGencler, Dostluk Ormanı ile Avustralya’da iz bırakmanın yanısıra, İngilizce dil eğitimi ile güçlendirilmiş eğitim programımızda ele alacağımız, ANZAK ruhu, Gelibolu’nun anlamı, Atatürk’ün ANZAK annelerine seslenişinin Avustralyadaki etkisi, Avustralya tarihi, eğitim, spor ve bilimde Avustralya, çokkültürlülük ve Avustralya değerleri, Avustralya doğası ve hayvanları, Dünyanın en güzel şehirlerinden Sidney ve Avustralya yasam biçimi konularıyla Avustralya’yı daha yakından tanıma fırsatı elde etmiş olacaklar.

Dahası, Sidney şehrinin dışında turun amacına uygun olarak Başkent Kanbera’ya da  gidilerek Atatürk Anıt Parkı, Parlemento Binası, Savaş Müzesi ziyaret edilecektir

 

KONAKLAMA
Konaklama, TAFENSW Kuzey Sidney Institute(NSI) denetiminde sağlanacak olup, gençlerimizin Avustralya yaşama tarzı ve kültürünü daha yakından tanımaları için aile yanında kalmaları öngörülmüştür. Ev sahipligi yapacak aileler gerekli güvenlik denetiminden geçmis olup, titizlikle seçilmis ailelerdir. Ayrıca TAFE Türkiye Sidney ofisinden Türkçe bilen çalışanlarımız gerektiğinde öğrenci ve rehber öğretmenlerle iletişimde olacaktır.

GÜVENLİK

“Gelibolu Yüzüncü Yıl Dostluk, Eğitim ve Kültür Turu” na katılan öğrencilerin güvenliği önceliğimiz olup, yirmişer kisilik gruplara, Türkiye’den gelecek rehber öğretmenlerinin yanısıra, TAFE Türkiye Sidney ofisinden Türkçe konuşan danışmanları yerleşkede tüm sorulara yanıt vermek için hazır bulunacak.

VELİLER

Cocuklarınızla 100. Yılda sızde Avustralya da olabilirsiniz. İsteyen veliler için konaklama ve havaalanı ulaşımını kapsayan fiyat ve detayları ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

YÖNETİCİLER VE ÖĞRETMENLER

Bu turda ögrencileriniz ile birlikde olabilmeniz için sizlere özel hazırladığımız düzenlemeyi ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

Her sene 500 000 fazla öğrenciye eğitim veren, Güney yarım kürenin en büyük eğitim kurumu olan TAFE Avustralya devlet kurumu olup Kuzey Sidney Enstitüsünün (NSI) olarak gençlerimizi sıradan bir tura değil, yaşamlarında bir dönüm noktası olabilecek, nesilden nesile anlatabilecekleri bir dostluk, kültür ve eğitim programına davet ediyoruz.

Sınırlı sayıda öğrenciyi kapsayacak Gelibolu Yüzüncü Yıl Dostluk, Eğitim ve Kültür Turunda birlikte olmak dileğiyle.

* Kayıt  ve sorularınız için Türkiye ve Avustralya ofislerimizi (+90 312 434 3030, + 90 533 516 1502, +61 2 9232 7055, + 61 415 12 7055) arıyabilir veya , info@tafetr.com adresine yazabilir, web sayfamızı ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.